Trwa ładowanie proszę czekać ...

Korekta wyglądu bez skalpela!

12 grudnia 2017

Operacje plastyczne, chociaż coraz popularniejsze, u wielu kobiet budzą strach przez zabiegiem, komplikacjami i powikłaniami. Poprawa wyglądu nie musi jednak kojarzyć się wyłącznie z ingerencją chirurgiczną, współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg bezinwazyjnych zabiegów, które dają zauważalne efekty. Zastosowanie specjalistycznych preparatów i nowoczesnych metod działania pozwala na korekcję niedoskonałości różnych części ciała.

Młodsza i bardziej promienna twarz

Pacjentki najczęściej zwracają się o pomoc, gdy zauważają pierwsze oznaki starzenia. Przeciwdziałanie zmarszczkom i likwidowanie pierwszych bruzd to problemy, których rozwiązywaniu służą przede wszystkim zastrzyki z botoksu. Jest to toksyna botulinowa typu A, która wywołuje miejscowy i czasowy paraliż wybranych mięśni. Dzięki temu pokrywająca je skóra nie marszczy się – zabieg jest stosowany przede wszystkim w przypadku zmarszczek mimicznych, fałd na czole i kurzych łapek.

Innym sposobem na walkę ze zmarszczkami jest ich wypełnienie preparatami z kwasem hialurownowym, takimi jak: RESTYLANE, STYLAGE, SURGIDERM. Jest to składnik występujący naturalnie w skórze i odpowiadający za jej elastyczność i nawilżenie, z wiekiem jego ilość się zmniejsza, a uzupełnienie poziomu pozwala na widoczne poprawienie wyglądu pacjentki.

Odpowiedzią na potrzeby pacjentek stał się również zabieg wolumetrii. W jego wyniku poprawia się kondycja skóry, zwiększa jej elastyczność, a proporcje twarzy zostają przywrócone. Może zostać wykonany z użyciem kwasu hialuronowego lub specjalnego preparatu SCULPTRA. Ma on dwufazowe i stopniowe działanie. Najpierw wypełnia zmarszczki i wygładza skórę, a następnie pobudza ją do samodzielnej produkcji kolagenu, dzięki czemu osiągnięty efekt jest naturalny i powstaje stopniowo.   

Pełne usta

Kobiety często są niezadowolone z kształtu warg uważając je za zbyt wąskie czy nieproporcjonalnej wielkości, dodatkowo z wiekiem kąciki ust zaczynają opadać. Rozwiązaniem tych problemów są zabiegi mające na celu wypełnienie ust, modelujące kontur i wyrównujące asymetrię między górną i dolną wargą. Stosuje się w nich kwas hialuronowy, który po wstrzyknięciu wiąże wodę, zwiększa swoją objętość i dostosowuje się do struktury ust. Pozwala to na całkowicie bezpieczną, pozbawioną skutków ubocznych korektę kształtu warg, której efekty utrzymują się przez okres ośmiu – dwunastu miesięcy.

Niezależnie od rodzaju zabiegów, jakie mają zostać wykonane, należy zadbać o wybór odpowiedniej kliniki dermatologicznej. Nie warto w tym przypadku kierować się przesadną oszczędnością, bo najmniejsza nieprawidłowość odbije się na wyglądzie naszej twarzy.