Trwa ładowanie proszę czekać ...

Odżywanie głębokich warstw skóry

22 grudnia 2017

Codzienna pielęgnacja opierająca się na używaniu nawilżających i odżywczych kremów oraz stosowaniu innych kosmetyków, jak sera czy maseczki, nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Jest ona pierwszym i podstawowym krokiem do walki ze zmarszczkami i przesuszoną skórą, ale warto połączyć ją ze specjalistycznymi zabiegami mającymi na celu odżywienie głębokich warstw skóry. Przyniesie to na pewno lepsze efekty, niż tylko dbanie o wierzchnią warstwę skóry - wszelkie substancje odżywcze i nawilżające dostarczane pod naskórek wpływają na stan włókien kolagenowych i elastycznych znajdujących się w skórze właściwej.

Aby odpowiednio zadbać o wygląd i jędrność skóry nie trzeba korzystać z inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Kluczem jest dobór odpowiednich preparatów, które następnie zostają zaaplikowane do głębokich warstw skóry. Są to tak zwane koktajle, których składniki dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry, a później wykorzystywane podczas najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej:

Mezoterapia igłowa

Sposobem na dotarcie do głębokich warstw skóry jest wykorzystanie zastrzyków z odpowiednio dobranymi substancjami aktywnymi. Ich niewielkie ilości wprowadza się w wyznaczone miejsca przy pomocy iniekcji śródskórnych. Efektami zabiegu może być spłycenie zmarszczek na szyi i dekolcie, poprawa sprężystości skóry lub owalu twarzy. Mezoterapia jest także wykorzystywana w zabiegach pielęgnacyjnych całego ciała – może służyć zwalczaniu cellulitu oraz rozstępów na pośladkach, udach i brzuchu; przynosi efekty także jako kuracja w przypadku łysienia: androgenowego, chronicznego lub sezonowego. Szerokie spektrum zastosowań sprawia, że zabieg jest wybierany zarówno przez panie, jak i panów.

Ultradźwięki

Aplikację preparatu mogą wspomagać ultradźwięki. Dzięki ich wykorzystaniu skóra lepiej przyswaja składniki odżywcze, następuje przyspieszenie cyrkulacji krwi oraz pobudzony zostaje metabolizm komórek. Pacjent w trakcie zabiegu odczuwa delikatne ciepło i szczypanie, dlatego ultradźwięki są dobrą alternatywą, jeśli mezoterapia igłowa jest dla niego mniej komfortowym zabiegiem. Efekty obu kuracji są bardzo podobne i wiążą się głównie z odżywieniem i nawilżeniem skóry oraz spłyceniem zmarszczek. Ultradźwięki są także wykorzystywane w walce z cellulitem. Aby zapewnić sobie optymalne efekty, zabiegi należy regularnie powtarzać, wskazane jest przeprowadzenie serii co najmniej dwunastu zabiegów.